22 Aralık 2013 Pazar

ABANT GEZİ NOTLARI

   Abant hem yaz, hem de kış aylarında gidilip görülmesi gereken güzelliklerden biridir. Biz Abant Aralık ayında yani bugünlerde gittik. Kar yağmış, ama sanırım bir haftadır hiç yağmamış, olanlar erimemiş sadece. Sanırım Ocak, Şubat aylarında manzara daha keyifli oluyor. Gerçi bizde güzel resimler yakaladık. onları da sizlerle paylaşacağım.
   Abant, İstanbul'dan yaklaşık 3,5 saat sürüyor. Hem gidiş, hem dönüşü düşünürseniz ya çok erken yola çıkmanız lazım, ya da Abant veya yakınında bir yerlerde bir gece konaklamanız. Biz ikinci şıkkı tercih ettik ve Düzce'de kalmaya karar verdik. Düzce, Abant arası da yaklaşık bi 20 km. Aslında Abant'a yine en azından bi 45 dakika yolunuz oluyor, çünkü Bolu dağını tırmanıyorsunuz. Ama Düzce'den Aant'a giden yolda gerçekten görülmesi gereken güzellikler var. Mesela aşağıda bu yoldan çektiğimiz bir kaç kareyi görebilirsiniz :)


   Düzce'de size gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim otel Hizel Otel olacaktır. Şehir merkezinde, konforlu ve fiyatının karşılığını veren bir otel. Bu arada yanlış anlaşılmasın fiyatı da gayet makul.
   Düzce'den çıktıktan sonra yaklaşık bir saat içerisinde Abant'a ulaştık. Abant'a giderken yanınıza mutlaka yedek çorap ve kıyafet almanızı öneririm. Karların içine girdiğiniz zaman ister sitemez ıslanıyorsunuz. Abant'ta aracınızı içeri girdikten sonra birz daha ilerilerde bırakmanızı öneriyorum. Yol kenarlarına park edebiliyorsunuz zaten. Parkın içerisinde restaurantlar bulunuyor, fakat isterseniz siz de etinizi, sucuğunuzu alıp mangal yapabilirsiniz. Mangalı yapabileceğiniz ve oturabileceğiniz yerler mevcut. Aynı zamanda bir kaç yerde kayak pistleri kurulmuş. Pist derken yanlış anlaşılmasın ordaki amcaların yapmış olduğu buzdan bi yamaç, lastiklere oturup kayıyorsunuz, ama inanılmaz keyifli oluyor...
   Aslında Abant için anlatılabilecek çok fazla şey yok. Sadece ilk başta da belirttiğim gibi hem yazın, hem kışın gidip görülmesi gereken güzelliklerden. Daha fazla söz söylemeden size resimlerini göstereyim, siz de gidip gitmemeye kendiniz karar verin.


Sevgiyle Kalın...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı