1 Mart 2015 Pazar

Yalova Erdilli Termal Otel

   Bu hafta sonu dinlenmek yani sadece dinlenmek amacıyla Yalova'ya gittik. Gittiğimiz Erdilli Termal Otel'e aslında daha önce de iki kere gitmiştik. Ama her gidişimizde otel daha da kötüleşiyor.
   Eğer benim sadece derdim termal su derseniz sizin için yeterli olabilir. Sonuçta odaları gayet temiz. Ama oldukça eskiler. Havuzlar bayan ve erkek olmak üzere ayrılıyor ki termal otellerde hijyen açısından bu oldukça önemli bence. Yalnız hiç bakım yapılmıyor. Yani temizleniyor olabilirler, ama otel yıllara meydan okuyor gibi. İki adet jakuzi aile odası var. Yalnız onlar da oldukça eskiler. Yani bir gün tık diye duracaklarmış gibi hissediyor insan.
   Otelde masaja odası da var. İçeride iki adet bayan çalışıyor. Yalnız tabii ulaşabilirseniz. Otel yaş ortalaması yüksek olduğu için genelde sürekli çalışıyorlar. Bir de tabii masaj sizin için yeterli gelmeyebilir, çünkü bana çok profesyonel gibi gelmediler.
   Otelde Cumartesi akşamları canlı müzik var. Bu şekilde olduğu için günübirlik gelen de oluyor. Yalnız alkol yok. Yine de gelen insanların çok eğlendiğine şahit oldum. En son aşağı lobiye indiğimde "ley ley" şeklinde halay çekiyorlardı. :)))
   Yemek konusuna gelirsek otel, kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde hizmet verdiği için yemekler vasatın biraz üzerinde diyebiliriz. Kahvaltı da kesinlikle aynı şekilde. Bir de yarım saat içerisinde salata bardaki her şey tükenmiş oluyor. Ciddi anlamda tükenmiş oluyor. Yiyecek bir şey bulamıyorsunuz. Garsonlar yetersiz ve genelde ilgisizler. Yani bir şey istersen bir 15 dakika içerisinde alabilirsin sanırım. Sabah kahvaltıda bal bitmiş dedim. Biraz bekledim, sonra masama oturup kahvaltıma başladım. Bi 5 dakika sonra bal geldi. Bir de surat yaptılar bana anlamadığım bir şekilde neden istiyorsun der gibi...
   Dediğim gibi bunların hiç biri benim için önemli değil, ben sadece termal suya girmek istiyorum derseniz gidilebilecek bir otel. Çünkü otelde odalarda ve havuzlardaki termal su arıtılmadan veriliyor. Yani kükürtlü şekliyle suyu kullanıyorsunuz. Bu da ekstra yararlı demektir. Ama sadece bu artısı için bu otel tercih edilir mi derseniz tartışılır.
   Şahsen bizim için bundan sonrasında tercih edilecek bir otel değil. Biraz daha fazlasını ödeyerek daha güzel hizmet alabileceğimiz bir oteli tercih ederim.

Sevgiyle kalın,
Merve...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı